Najnowsze wpisy, strona 1


paź 07 2008 program do robienia mangi
Komentarze: 4
Łatwe w obsłudze narzędzie pozwalające tworzyć grafikę i całe komiksy w stylu manga. Manga Studio jest narzędziem wspomagającym rysowanie i projektowanie układu graficznego, klasycznych czarno-białych komiksów (choć nic nie stoi na przeszkodzie by wykorzystać np. jako tło kolorowe bitmapy), z oczywistym nastawieniem na styl manga. W odróżnieniu od poprzednika który skupiał się na komponowaniu komiksu z gotowych elementów, jest to program malarski operujący na grafice wektorowej, za pomocą którego możemy połączyć stworzone przez nas rysunki w całość. W programie możemy tworzyć obrazki za pomocą wielu dobrze znanych z innych programów graficznych technik i narzędzi. Szkicowanie bezpośrednio na komputerze niesie ze sobą wiele korzyści, chociaż tradycjonaliści powinni zaopatrzyć się dodatkowo w tablet graficzny. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z gotowych plików graficznych, czy też zeskanować nasze prace wykonane w tradycyjny sposób bezpośrednio do programu.

Minimalne wymagania Manga Studio są naprawdę niewielkie - w wersji dla Windows zadowoli się on zaledwie procesorem 500 MHz oraz 256 MB pamięci RAM. Rekomendowany sprzęt do obsługi programu powinien charakteryzować się procesorem taktowanym 1 GHz lub więcej, oraz 512 MB
 
sriszka : :
paź 05 2008 slowko o db
Komentarze: 0

Dragon Ball to historia małego chłopca o imieniu Goku. Chłopca wychował dziadek Son Gohan, który znalazł go kiedyś podczas przechadzki. Gdy poznajemy Son Goku ma on 12 lat i jest niezwykle silny (jak na małego chłopca). Niedługo potem Goku spotyka 16 letnią dziewczynę Bulmę i razem wyruszają w poszukiwaniu smoczych kul. Potem do paczki dołącza Yamcha Oloong i Puar. I tak zaczyna się wspaniała historia wydana przez Akire Toriyame.

Cała historia DB rozpoczęła się w roku 1984, kiedy Akira Toriyama stworzył swoją mangę, Dragon Ball. Komiks odniósł sukces i dwa lata później w Japonii pojawił się oparty na nim serial. Następnie Dragon Ball został zastąpiony przez serial Dragon Ball Z, a na końcu pojawił  się Dragon Ball GT. Ten ostatni nie ma jednak wiele wspólnego z mangą Toriyamy. Obecnie trwają pracę nad nowym serialem a mianowicie Dragon Ball AF.

 

http://images.starpulse.com/Photos/Previews/DragonBall-Z-cn02.jpg

sriszka : :
paź 03 2008 naruto
Komentarze: 0

Fabuła ''Naruta'' opiera się na historii nastolatka, tytułowego Naruta Uzumakiego. Mieszka on w wiosce Konoha Gakure i uczęszcza do Akademii Ninjutsu. Nie ma zbyt łatwego życia-jest sierotą, a mieszkańcy wioski z nieznanych mu powodów nienawidzą go i odrzucają. Jednak bohater nie załamuje się, tylko dalej, bezustannie kroczy obraną sobie ścieżką, znajdując oparcie w postaci swojego nauczyciela Iruki. Niedługo potem dowiaduje się, że nosi w sobie Kyuubiego-lisiego, 9-ogoniastego demona który przed 12 laty spusztoszył osadę. To właśnie okazuje się być powodem nienawiści mieszkańców. W takim razie Naruto postanawia udowodnić mieszkańcom wioski, że nie jest demonem, ale zwykłym człowiekiem pragnącym uznania i w związku z tym w przyszłości chce zostać Hokage-przywódcą i najsliniejszym shinobi w osadzie. Po zaliczeniu szkoły ninja trafia do grupy z Sasuke Uchihą i Sakurą Haruno, pod kierownictwem Kakashiego Hatake. Co prawda współpraca początkowo nie układa się im najlepiej, jednak stopniowo wszystko się zmienia... Uzumaki wraz ze swą grupą przeżywa wiele przygód, poznaje nowe uczucia i doznania, dowiaduje się wiele na temat celu ludzkiej egzystencji, poznaje wiele ciekawych osób, zaczyna rozumieć do czego jest shinobi, zmienia kompletnie swój obraz i punkt widzenia wielu osób oraz rośnie w siłę, a czytelnik/widz wraz z nim... ''Naruto'' to naprawdę niezwykle piękne i poruszające dzieło, warte uwagi każdego fana M&A i nie tylko.

sriszka : :
wrz 26 2008 cos na poczatek
Komentarze: 0

Manga to słowo, które u znawcy tematu powoduje szybsze bicie serca, choć dla nie wtajemniczonych może kojarzyć się z nazwą potrawy podawanej w barach szybkiej obsługi. Ta ostatnio wyjątkowo popularna (także w Polsce, o czym może świadczyć pojawienie się pierwszych, poświęconych tej tematyce polskich czasopism) dziedzina sztuki, rodem z Kraju Kwitnącej Wiśni, powoli zalewa wszystkie media. Aby się o tym przekonać, wystarczy włączyć telewizor w czasie, kiedy większość stacji nadaje filmy rysunkowe. Manga we wszelkich formach prezentuje się i rozwija również dynamicznie w Internecie.

Termin "manga" jest hybrydą dwóch słów, w wolnym tłumaczeniu oznaczających "dynamiczne sceny". Powstał na przełomie wieku XVIII i XIX. Początkowo artyści mangowi tworzyli na drewnie (płótno należało do materiałów drogich i luksusowych, używanych przeważnie do uwieczniania wydarzeń historycznych). Rysunki, które teraz możemy podziwiać, odbiegają jednak w dużym stopniu od prac wykonywanych przez dawnych mistrzów. Manga w obecnej formie powstała dopiero pod koniec lat 60-tych naszego wieku. Największą sławę i rozgłos przyniosła jej seria filmów prezentowana w latach 80-tych w USA pod tytułem "Robotech". Obecnie do najlepszych twórców zalicza się Katsuhiro Otomo, Rumiko Takahashi, Kenichi Sonoda.

Czasopisma związane tematycznie z mangą należą do najbardziej poczytnych pozycji w Japonii. Przeważnie ukazują się na papierze kiepskiej jakości, lecz ich objętość przekracza kilkaset stron (500-700), stąd potocznie nazywa się je "książkami telefonicznymi". O popularności może świadczyć ich ogromny nakład, czego przykładem jest jedno z czołowych pism "Jump" - tygodnik ukazujący się w nakładzie 4 mln (!!!) egzemplarzy.

Jeżeli jakiś komiks cieszy się popularnością, redakcja przygotowuje serię, która zostaje zebrana w całość i wydana jako oddzielny, czarno-biały tom zwany "tankoubon". Taki "pilot" jest swojego rodzaju testem, ankietą, wyznaczającą tendencje. Kolejnym etapem jest wydanie kolorowej wersji, po którym powstaje serial telewizyjny. Większość popularnych filmów animowanych - "anime" - miała korzenie w takich komiksach. "Pilot" nie należy do produktów wysokiej jakości, jego budżet produkcyjny jest niski. Przy tworzeniu stosuje się mniejszą liczbę klatek na sekundę, ogranicza liczbę detali, stosuje skromną oprawę muzyczną. Liczy się jedynie dobry pomysł. Jeżeli film zyska popularność, uszlachetnia się go, zwiększając liczbę klatek, poprawiając grafikę i muzykę. Japończycy są narodem przywiązującym ogromną wagę do szczegółów i dlatego właśnie końcowy produkt zachwyca widzów na całym świecie.


Manga - komiks

W komiksie japońskim można dokonać następujących podziałów (nawet znawcy nieraz mają kłopoty z wymienieniem wszystkich kategorii, jak też z odpowiednim zakwalifikowaniem poszczególnych produkcji).

- Jidaigeki manga - to gatunek poświecony historii Japonii. Ze względu na patriotyczną tematykę, jest najbardziej szanowany przez Japończyków. Przedstawia historię, legendy, mity i zwyczaje przodków.

- Gakuen mono manga - prezentuje wydarzenia związane z nauką, życiem szkolnym, problemy okresu dojrzewania, pierwsze zauroczenia, rozczarowania.

- Shójó manga - kierowane głównie do dziewcząt w wieku szkolnym. Fabuła komiksu przeważnie oscyluje wokół tematu nieodwzajemnionej wielkiej miłości, przyjaźni, zazdrości. Bohaterki są uroczymi dziewczętami, obdarzone przeważnie posiadają nieziemskimi zdolnościami, które wykorzystują do walki ze złem reprezentowanym również przez ponętne przedstawicielki płci pięknej ("Sailor Moon", "Candy Candy")

- Spocon manga - ukazuje kulisy zawodów sportowych, rywalizacji i poświęcenie. Kierowane raczej do fanów tej tematyki, przeważnie nie zawierają żadnej ciekawej akcji.

- Yoh coma manga - specyficzny gatunek, prezentujący humorystyczne historyjki w postaci serii czterech obrazków.

- Nyumon manga - przeznaczona dla starszych odbiorców, opowiada o sprawach związanych z pracą, zarządzaniem, ekonomią, prawem. Tematy są raczej nieciekawe, przeznaczone dla sfrustrowanych prawników i biznesmenów, szukających relaksu w oglądaniu kolorowych obrazków.

- Gurmet manga - oryginale historie związane z przepisami kulinarnymi, sposobami przygotowywania dań, podejmowania gości, kierowane głównie do gospodyń domowych.

- Gekiga manga - jest męskim odpowiednikiem "Shójó manga". Ten typ komiksu to swoisty "Młody Indiana Jones" w wersji japońskiej.

- Mah yong manga - przybliża tematy związane z hazardem i hazardzistami. Przedstawia losy nieszczęśników, którym nie powiodło się w grze, euforię zwycięstwa. Manga ta ma źródło w Chinach.

sriszka : :